Šią savaitę Bažnyčia švenčia:
Sausio 19 d. (Sekmadienis). Viešpaties diena
II EILINIS SEKMADIENIS
"Tesilenkia, o Dieve, tegieda tau visa žemė,
tegarsina tavo kilniausiąjį vardą." (Ps 65, 4)
Maldos už krikščionių vienybę aštuondienis
Sausio 20 d. Pirmadienis
Maldos už krikščionių vienybę aštuondienis
II eilinė savaitė
Šv. Fabijonas, popiežius, kankinys. (Laisvas minėjimas)
Šv. Fabijonas mirė 250 m. Euzebijus Cezarietis rašo, kad, pasak padavimo, šis pasaulietis buvo išrinktas popiežiumi, nes „staiga iš aukštybių nusileido balandis ir atsitūpė jam ant galvos“. Tai buvo palaikyta ženklu iš aukščiau.
Šv. Sebastijonas, kankinys. (Laisvas minėjimas)
Šv. Sebastijonas, karys, kankinys, mirė apie 280–288 m. Mene dažniausiai vaizduojamas pervertas strėlėmis. Pasak šv. Ambraziejaus, Sebastijonas buvo žiauriojo imperatoriaus Diokletiano sargybos vadas, išdrįsęs papriekaištauti valdovui už nekaltų krikščionių žudymą. Už tai buvo pervertas strėlėmis.
Sausio 21 d. (Antradienis)
Maldos už krikščionių vienybę aštuondienis
II Eilinė savaitė
Šv. Agnietė, mergelė, kankinė (privalomas minėjimas)
Šv. Agnietė (~†304 m.) – trylikametė romietė, kuriai įvykdyta mirties bausmė. Nuo IV a. Romoje, o netrukus ir visoje Vakarų Bažnyčioje vaikų, mergaičių prieglaudų ir mergelių globėja. Jos vardas minimas Romos kanone (I Eucharistinėje maldoje).Sausio 22 d. (Trečiadienis)
Maldos už krikščionių vienybę aštuondienis
II Eilinė savaitė
Šv. Vincentas, diakonas, kankinys (laisvas minėjimas)
Šv. Vincentas (†304), diakonas, kankinys. Imperatoriaus Diokletiano persekiojimo metu, vadovaujant Dacianui, iškentėjęs kalėjimus, badą, specialius kankinimus Valencijoje (Ispanija), neišsižadėjęs tikėjimo laimėjo kankinio vainiką.
Sausio 23 d. (Ketvirtadienis)
Maldos už krikščionių vienybę aštuondienis
II EIinė savaitė
Sausio 24 d. (Penktadienis)
Maldos už krikščionių vienybę aštuondienis
II EIinė savaitė
Šv. Pranciškus Salezas, vyskupas, Bažnyčios mokytojas (privalomas minėjimas)
Šv. Pranciškus Salezas (1567–1622), teisininkas. 1602 m. konsekruotas Ženevos vyskupu. Manoma, kad dėl jo kelios dešimtys tūkstančių protestantų atsivertė į katalikybę. Kartu su šv. Joana Pranciška Šantaliete įsteigė Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo seserų vienuoliją. Jo dvasinio gyvenimo patarimai pritaikyti visiems ir išleisti knygoje „Įvadas į dvasinį gyvenimą“ arba „Filiotėja“ per trumpą laiką paplito po visą pasaulį. 1877 m. paskelbtas Bažnyčios mokytoju, 1923 m. Pijus XI paskyrė jį katalikų žurnalistų ir rašytojų globėju.
Sausio 25 d. (Šeštadienis)
Maldos už krikščionių vienybę aštuondienis
Šv. Pauliaus, apaštalo, atsivertimas (šventė)
Šv. Mišių liturginiai skaitiniai
Didysis tautų apaštalas šv. Paulius gimė Kilikijos mieste Tarse, dabartinėje pietų Turkijoje. Jam buvo duotas pirmojo hebrajų karaliaus vardas – Saulius. Augo kaip privilegijuotas Romos pilietis, laikėsi Mozės Įstatymo. Jis nepažinojo Kristaus ir nepriklausė prie pirmųjų Dvylikos, paties Jėzaus pakviestų apaštalų. Paulius buvo išsilavinęs vyras ir priklausė fariziejų sektai. Iš pradžių smarkiai persekiojo krikščionis manydamas, kad taip pasitarnaus Dievui. Apie apaštalo Pauliaus atsivertimą skaitykite Apd 9, 1–22.
Pagal (lk. Katalikai.lt)
PopiežiausBenedikto XVI katechezė apie Šv. Apaštalo Pauliaus atsivertimą.
Maldos už krikščionių vienybę aštuondienis