Pasaulyje su persekiojimu susiduria 380 mln. krikščionių, teigia ataskaita
Organizacija „Open Doors“ atnaujino 2025 m. pradžioje krikščionims skirtus Pasaulio stebėsenos sąrašo (angl. World Watch List, WWL) duomenis.
Žmogaus teisių aktyvistai nerimauja dėl pastoviai didelio krikščionių persekiojimo Šiaurės Korėjoje ir Somalyje, taip pat dėl smarkiai išaugusio persekiojimo Centrinėje Azijoje, rašoma „Open Doors“ interneto svetainėje.
„Open Doors“ ataskaitoje teigiama, kad Šiaurės Korėjoje krikščionims gali būti įvykdyta mirties bausmė arba jie gali būti išsiųsti į darbo stovyklas, jei bus atskleistas jų tikėjimas. Tačiau, nepaisant kryptingo persekiojimo, apie 400 000 tikinčiųjų Šiaurės Korėjoje ir toliau liudija Kristaus meilę.
Pasak „Open Doors“, Kirgizija pirmą kartą nuo 2013 m. pateko į 50 blogiausių krikščionims šalių sąrašą. Persekiojimo indeksas kaimyniniame Kazachstane padidėjo trimis punktais, o tik keturiose šalyse užfiksuotas žymesnis padidėjimas.
„Nei vienoje iš 50-ies šalių indeksas nepadidėjo labiau nei Kirgizijoje“, – pažymima Pasaulinės kovos už laisvę organizacijos ataskaitoje.
WWL teigia, kad 380 mln. persekiojamų krikščionių visame pasaulyje, palyginti su 365 mln. ankstesniais metais.
„Nors skaičiai ir reitingai pasako tik dalį istorijos, jie padeda atkreipti pasaulio dėmesį į 380 milijonų tikinčiųjų, kenčiančių dėl savo tikėjimo“, – sakė ‚Open Doors US‘ generalinis direktorius Ryanas Brownas.
Afrikoje krikščionių persekiojimo lygis nuolat aukštas, ten gyvena daugiau krikščionių nei bet kuriame kitame žemyne. Ataskaitoje teigiama, kad Afrikos krikščionių persekiojimas ir toliau didėja.
Nigerija išliko viena pavojingiausių vietų žemėje krikščionims. Iš 4 476 krikščionių, nužudytų dėl tikėjimo visame pasaulyje per ataskaitinį laikotarpį, 3 100 buvo nužudyti Nigerijoje, teigia WWL.
Ataskaitoje teigiama, kad islamo ekstremistai iš fulanių genties puldinėjo ūkininkų bendruomenes šalies šiaurės centrinėje zonoje, kur krikščionys gyvena tankiau nei šiaurės rytuose ar šiaurės vakaruose, ir nužudė šimtus žmonių, daugiausia krikščionių.
Tarp kitų šalių, išstūmusių Bažnyčią į pogrindį, yra Afganistanas, kuris sąraše užėmė 10 vietą. Kadangi Talibanas taiko griežtą islamo teisės aiškinimą, už atsivertimą iš islamo į krikščionybę baudžiama mirtimi.
Krikščionys taip pat baudžiami arba baiminamasi, kad jie bus nužudyti savo šeimos, klano ar genties rankomis, jei išsižadės islamo.
Žmogaus teisių aktyvistai paragino pasaulio bendruomenę spręsti krikščionių persekiojimo problemą ir religijos laisvei teikti prioritetą.