Šią savaitę Bažnyčia švenčia:
BALANDŽIO 13 D. KRISTAUS KANČIOS (VERBŲ) SEKMADIENIS (IŠKILMĖ)
"Osana Dovydo Sūnui!
Tau garbė tebus, nes ateini Viešpaties vardu!
Tu mūsų Valdovas, osana
aukštybėse!" (Mt 21,
9)
Švenčiame Kristaus mesijinį įžengimą į Jeruzalę ir pradedame švęsti Didžiąją savaitę.
Bendra Velykų data būtų stiprus krikščionių vienybės ženklas

Šaltinis: Vatican News
Gegužės 20 d. bus minimos pirmojo visuotinio Susirinkimo, įvykusio 325 m. Nikėjoje, 1700-osios metinės. Šia proga Tarptautinė teologijos komisija paskelbė dokumentą „Jėzus Kristus, Dievo Sūnus, Išganytojas“, kuriame kalbama apie per Nikėjos susirinkimą suredaguoto, iki mūsų visų krikščionių naudojamo Tikėjimo išpažinimo svarbą. Vatikano radijo laidų prancūzų kalba redakcija pakalbino vieną šio dokumento rengėjų, Reimso vyskupą augziliarą Etienne’ą Vetö.
Ataskaita: išpuoliai prieš katalikus Europoje ir Lotynų Amerikoje vis dažnesni ir toleruojami

Išpuoliai prieš krikščionis, ypač katalikus, tiek Europoje, tiek Lotynų Amerikoje vis dažnėja, kaip rodo įvairios specializuotų organizacijų ataskaitos.
2023 m. Europos krikščionių netolerancijos ir diskriminacijos stebėsenos centras užfiksavo 2 444 antikrikščioniškus neapykantos nusikaltimus 35 Europos šalyse. Šis skaičius apima 232 asmeninius išpuolius – nuo priekabiavimo ir grasinimų iki fizinio smurto. Beveik pusė atakų įvyko Prancūzijoje.
Popiežiaus maldos intencija kovo mėnesiui
Kardinolas M. Zuppi: popiežius ligoninės „katedroje“ mokė, kaip pasikliauti Viešpačiu

Žinia, kad iš ligoninės išrašomas popiežius sekmadienį sugrįžta į Vatikaną, pradžiugino daugelį katalikų ir ne katalikų tikinčiųjų ir netikinčiųjų visame pasaulyje. Džiaugdamasis šia gera naujiena Bolonijos kardinolas Matteo Zuppi, Italijos vyskupų konferencijos pirmininkas, paskelbė pareiškimą, kuriame paminėjo tikinčiųjų maldas už popiežių pastarosiomis savaitėmis ir užtikrino, kad jie ir toliau melsis už jį, kaip kad darė dvylika jo popiežystės metų.
Galingi šventųjų pamąstymai apie Gavėnią: pasninką, atgailą ir atsivertimą
Gavėnia yra ne tik savęs išsižadėjimo, bet ir pasikeitimo metas. Šeši šventieji ir palaimintieji pateikė šiuos gilius apmąstymus, kaip autentiškai išgyventi šį laiką pasninkaujant ir atsiverčiant širdžiai.
Šventasis
Augustinas
„Tiesa, kad Mozė, Elijas ir pats mūsų
Viešpats pasninkavo 40 dienų, tačiau Mozėje, Elijuje ir Kristuje
mes turime įžvelgti Įstatymą, pranašus ir Evangeliją ir mokytis iš
jų ne prisirišti prie šio dabartinio pasaulio ar klaidžioti jo
keliais, bet prikalti prie kryžiaus savo neatgimstančią sąvastį.
Krikščionys visada turi taip gyventi, nenorėdami nusileisti nuo
savo kryžiaus, antraip nuskęs pasaulio pelkėje. Tačiau jei taip
turime elgtis visą gyvenimą, šiomis Gavėnios dienomis turime dar
labiau stengtis. Tai nėra paprastas 40 dienų išgyvenimas; Gavėnia
yra viso mūsų gyvenimo įkūnijimas“.
Popiežiaus Pranciškaus išrinkimimo 12-osios metinės

Šiandien visų dėmesys sutektas į palatą Gemelli ligoninės dešimtajame aukšte, tačiau šią dieną užbaigiami dvyliktieji pontifikato metai buvo kupini ir kitų svarbių įvykių bei džiugių momentų.
Popiežiaus sveikatos būklė gerėja (papildyta trečiadienio priešpietį)

Šaltinis: www.vaticannews.va/lt
Trečiadienio, kovo 12-osios, rytą popiežius stebėjo gavėnios rekolekcijų transliaciją iš Vatikano ir tęsė jam skirtą terapiją, tiek kvėpavimo, tiek judėjimo.
Naktį popiežius Pranciškus ramiai miegojo. Medikai žada trečiadienio, kovo 12-sios, vakarą pasidalyti naujienomis apie popiežiaus sveikatą, kuri, pagal pastarųjų dienų informaciją, laipsniškai gerėja.
Popiežiaus maldos intencija kovo mėnesiui
Kovo 2 d. „Viešpaties angelas“: „Ar mano žodžiai gero skonio?“
Šaltinis:
vaticannews.com (RK / Vatican
News)
„Matai krislą savo brolio akyje, o nepastebi rąsto savojoje“, – sako Viešpats, ragindamas savo mokinius geriau įsižiūrėti į tikrovę bei vertinti savo artimą su meile. „Pirmiau išritink rąstą iš savo akies, o tada pažiūrėsi, kaip iš brolio akies išimti krislelį“, – priduria Jėzus. Tik toks atidus ir nesmerkiantis broliškas pataisymas gali būti pavadintas dorybe. Be broliškumo nėra ir pataisymo.
Romoje prasidėjo lietuvių jubiliejinė piligrimystė
Šeštadienio, kovo 1 d., rytą Romos Laterano bazilikoje oficialiai prasidėjo lietuvių jubiliejinė piligrimystė. Lietuviai piligrimai žengė pro šios bazilikos – Romos vyskupo katedros – Šventąsias duris ir dalyvavo Mišiose, kurioms vadovavo Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila. Prieš Mišias buvo surengtos Atgailos pamaldos.
Popiežiaus maldos intencija vasario mėnesiui
Kai man buvo 17 metų, dar lankiau mokyklą, bet jau dirbau, aš turėjau įvairių planų, bet neplanavau tapti kunigu. Tačiau vieną dieną užėjau į bažnyčią... ir ten manęs laukė Dievas!
„Antiqua et nova“ – krikščioniškasis žvilgsnis į dirbtinį intelektą

Tikėjimo mokymo dikasterija kartu su Švietimo ir kultūros dikasterija parengė dokumentą, kuriame apžvelgiamos dirbtinio intelekto teikiamos galimybės, pastaruoju metu labai išpopuliarėjęs jo naudojimas, o taip pat su naujųjų technologijų plėtra ir naudojimu susiję etiniai klausimai.
Antiqua et nova („Sena ir nauja“) – 45 puslapių dokumentas buvo paskelbtas Vatikane antradienį, sausio 28 d.
Popiežius: Jėzus yra Gyvasis žodis
Popiežius suteikė lektoriaus tarnystę keturiasdešimčiai pasauliečių – moterų ir vyrų, pašauktų skelbti Dievo žodį. Pranciškus Šv. Petro bazilikoje sausio 26 d., aukotose Dievo žodžio sekmadienio mišiose įteikė jiems Šventojo Rašto knygą melsdamas, kad dalyvaudami Bažnyčios misijoje skelbti Dievo žodį gebėtų patys jį priimti nuolankiai atsiverdami Šventosios Dvasios veikimui.
„Kasdien mąstykite Dievo žodį, kad įgytumėte kuo gyvesnį ir gilesnį jo supratimą, o visų prima savo gyvenimu taptumėte Viešpaties Jėzaus Kristaus liudytojai“, – linkėjo popiežius suteikdamas naujiesiems lektoriams savo palaiminimą.
Prancūzija viena labiausiai prieš krikščionis nusiteikusių ES šalių, teigia stebėtojai
Vienoje įsikūrusi netolerancijos ir diskriminacijos prieš krikščionis Europoje observatorija pavadino Prancūziją viena labiausiai prieš krikščionis nusiteikusių Europos Sąjungos šalių.
Portalas CREDO praneša, kad iš 2 444 krikščionių persekiojimo atvejų 35 Europos šalyse apie 1 000 užfiksuoti Prancūzijoje.
Popiežiaus žinia Davoso forumui apie dirbtinį intelektą

„Krikščioniškoji tradicija intelekto dovaną laiko esminiu žmogaus asmens, sukurto „pagal Dievo paveikslą“, aspektu“, – rašė popiežius žinioje Davoso forumo dalyviams, paskelbtoje sausio 23-iąją. Pagrindinė žinios, kaip ir viso Forumo, tema – „Bendradarbiavimas išmaniajame amžiuje“ – yra vadinamojo dirbtinio intelekto teikiamos galimybės, keliami iššūkiai ir rizikos. Tarp Davoso forumo dalyvių – kardinolas Peteris Turksonas.
Pasaulyje su persekiojimu susiduria 380 mln. krikščionių, teigia ataskaita
Organizacija „Open Doors“ atnaujino 2025 m. pradžioje krikščionims skirtus Pasaulio stebėsenos sąrašo (angl. World Watch List, WWL) duomenis.
Žmogaus teisių aktyvistai nerimauja dėl pastoviai didelio krikščionių persekiojimo Šiaurės Korėjoje ir Somalyje, taip pat dėl smarkiai išaugusio persekiojimo Centrinėje Azijoje, rašoma „Open Doors“ interneto svetainėje.
„Ar tai tiki?“ Maldos už krikščionių vienybę savaitė sausio 18–25 d.

Sausio 18–25 dienomis minima maldos už krikščionių vienybę savaitė. Kaip ir kasmet, Romoje pagrindinis jos momentas bus baigiamieji Mišparai, kuriems sausio 25 d. pavakare popiežius Pranciškus vadovaus Šv. Pauliaus bazilikoje.
Laisvės premijos laureatas J. Sasnauskas: palaimintas kelias į laisvę ir laisvės aistra
Laisvės premijos laureatas, neginkluoto antisovietinio pasipriešinimo dalyvis, kunigas Julius Sasnauskas sako, kad pati laisvė yra premija.
„Broliai ir seserys, sveikinu visus su Laisvės diena ir dėkoju už tą prasmingą, iškilų apdovanojimą – Laisvės premiją. Abu žodžiai skamba labai gražiai, bet pagalvojau, kad mes visi, ypač šioje salėje, esame Laisvės premijos laureatai ir visa tauta taip pat“, – pirmadienį Kovo 11-osios salėje Seime atsiimdamas apdovanojimą sakė jis.
„Pati laisvė yra didžioji premija“, – pridūrė kunigas.
Popiežius: nebūkime abejingi Jėzui, esančiam šalia mūsų
Žvaigždė, kuri išminčius iš Rytų šalies atvedė pas Betliejuje gimusį pasaulio Išganytoją, ir mus kviečia į kelionę pas Dievą, kad apdovanoti jo gailestingumu skelbtume artėjančią jo karalystę, sakė popiežius Pranciškus pirmadienio, sausio 6 d., rytą Šv. Petro bazilikoje vadovaudamas Viešpaties Apsireiškimo, Trijų Karalių, iškilmės Mišioms.
Senu papročiu po Evangelijos diakonas paskelbė būsimų kilnojamų liturginių švenčių datas: šiais metais gavėnią pradedantis Pelenų trečiadienis bus minimas kovo 5 d., Velykos bus švenčiamos balandžio 20 d., o adventas prasidės lapkričio 30 d.